+90 212 544 52 51
bilgi@truvamakinakalip.com

Hakkımızda

Truva Makina Kalıp,adından da anlaşıldığı üzere makina kalıp sektöründe faaliyet gösteren ve gerek inşaat,gerek günlük hayatı kolaylaştıran gerekse otomotiv ve savunma sanayisinde imalat yapabilmek ve yeni ürün geliştirilmesinde kullanılmak üzere isteğe dayalı,özel,uzun ömürlü,yedek parça ve servis sorunu olmayan eşsiz ürünler sunmaktadır.

Sektöründe çeşitliliği,adedi ve mukayese edilmesi söz konusu olmayan kalitesi ile yurt içi ve yurt dışına sunulan ürünlerle her yıl liderlik ipini göğüslemekten gurur duymaktadır..

TRUVA MAKİNA KALIP

Firmamız kalite ve hizmet anlayışını “mükemmele ulaşma” tutkusuyla özetlemektedir.

Sektöründe en başarılı firma olma gururu ile değerli müşterilerimizin çeşitli kalıp ihtiyaçlarını gelişen teknoloji araçları ile vücuda getirerek istenilenden fazlasını vermektedir.


Kalite politikamız

Müşteri odaklı süreç yaklaşımımızın ve sürekli iyileştirme prensibimizin gereği olarak; müşterilerimizin değişen, gelişen ihtiyaç ve beklentilerini en üst seviyede sağlamak ve en iyi iş sonuçlarını elde edilebilmek için, tüm iş süreçlerinin çalışanların katılımı ile sürekli iyileştirilmesi, hızlı, etkin ve ekonomik çözümler üreterek, sürekli gelişmeyi ve ilerlemeyi sağlayabilen, etik değerlere saygılı, eğitimden asla taviz vermeyen, dünya üzerinde rekabet gücü yüksek olan bir firma kültürü oluşturmaktır.

Vizyonumuz

Ülke çapında en iyi üretim ve hizmeti sağlayan firma olmasının yanı sıra dünyada ülkemiz sanayisinin aslında her ülke ile rekabet edebilecek seviyeye ulaştığını kanıtlamak ve bu uğurda daha geniş alanlara yayılmak.

Misyonumuz

Hedeflerimize ulaşma yolunda, çağdaş bilgi ve teknolojileri kullanarak, kuruluşumuzda kalite anlayışını, şeffaflığı, katılımcı yaklaşımı ilke edinmek ve tüm iş ortaklarımıza değer katacak şekilde bir yönetim şekli sunmak.

Teknik Profil Kalıpları

Kablo Kanalları , Etiketlikler , Otomobil , Beyaz Eşya , Mobilya sektörlerinde kullanılan irili ufaklı taşıyıcı profiller akla gelmektedir. Teknik profillerin hammaddeleri sadece Rigit veya soft PVC değil , HDPE , Polikarbonat gibi değişik ve çeşitli hammaddelerden de olabilir. Doğal olarak her hammadde kalıplanırken kendi doğasına özgü tepkiler verir. Teknik Profil kalıplarını, kullanılan hammaddelere göre üretmek bilgi , beceri ve tecrübe ister. Genelde Teknik Profillerin ekstrüzyon kalıpları aynı anda çift , dört , altı veya daha fazla çıkışlı olabilirler. Bunu yapabilmek tabii ki teknoloji ister , tecrübe ister. Tüm bunlarda Truva Kalıp’da mevcuttur ve bu çok çıkışlı ekstrüzyon kalıpları üretici açısından çok ekonomik olur. Aynı sürede , aynı genel giderler ile daha fazla ürün almayı kim istemez ki ? Truva Kalıp burada en doğru adrestir. Bugüne kadar edindiği tecrübelerle ve bilgisiyle ekstrüzyon kalıp sektöründe hak ettiği yere gelmektedir.Müşterilerimizin isteği ve arzusu doğrultusunda profillerin dizaynı tarafımızdan yapılır , sistem kontrolleri dikkatlice gözden geçirilir. Piyasada ki ispanyolet ve pencere kolu ve menteşe gibi diğer aksesuarlarla uyumlu olup olmadığına bakılır. Ve nihayetinde sözkonusu olan Ana Profillerin yani Kapı ve Pencere Profillerinin Ekstrüzyon Kalıpları tarafımızdan yapılır ve kendi bünyemizde bulundurduğumuz ekstrüzyon hatlarında denenerek kalıplar çalıştırılır , gerekli modifiyeler yapılarak devreye alınır ve müşterilerimize teslim edlirler. Genelde bu tür Ana Profil Kalıplarının hızları yani kapasiteleri 3 – 3,5 m/dak cıvarındadır.

daha fazlası

Ana Profil Kalıpları

PVC Kapı ve Pencere profilleri denilince hemen akla Ana Profiller gelmektedir. Bunlar Kasa , Kanat , Orta Kayıt , Kapı Kanat , Çiftcam Çıtası , Tekcam Çıtası , Üçlücam Çıtası , Cam Çıtası Conta Kalıbı , Hareketli Orta Kayıt , Köşe Dönüş Boru Profili , Köşe Dönüş Boru Adaptörü gibi sayılamayacak kadar profil sıralanabilir. Biz Truva Makine Kalıp olarak bu ve benzeri profillerin Ekstrüzyon Kalıplarını yapıyoruz. Yani Ana Profillerin Ekstrüzyon Kalıplarını. Bunlar genelde 60 mm , 70 mm olarak ve 4 veya 5 odacıklı olarak karşımıza çıkarlar. Günümüzde gidişat 80 mm ve 90 mm’lik Kapı ve Pencere Profilleri Sistemlerine doğrudur. Bu tür profil sistemleri ise genelde 6 veya 7 odacıklı olabilmektedirler.

daha fazlası

Anahtar Teslim Projeler

PVC Kapı ve Pencere ve Teknik Profiller ve tüm bunların imalatlarının yapıldığı tesisleri TRUVA KALIP anahtar teslimi kurmaktadır. Örneğin PVC Kapı ve Pencere Profilleri Fabrikası … İşe önce inşaatın yani binanın planlamasıyla başlanır. Yada mevcut olan yerin yada düşünülen yerin bu tür bir imalata uygun olup olmadığından yola çıkılır. Ölçümler ve çizimler yapılır. Aynı zamanda bu çizimler üretilecek PVC Kapı ve Pencere Profilleri içinde yapılır. Müşterinin istek ve arzuları ön planda tutularak , ekstrüzyon tekniklerinin olmazsa olmazlarından taviz vermeden tek tek profiller çizilir ve sistem içerisinde uyumuna , piyasa malzemeleriyle uygunluğuna bakılır. İmalatta sözkonusu olacak makine ve ekipmanları özenle yerlerine yerleştirilir. Hangi makine ve ekipmanının hangi kapasiteyle uygun olacağı saptanır. Kapasite çalışmaları çok önemlidir. Özellikle mikser – ekstruder – kalıp üçgeni arasında ki uyum ve verimlilik daha da önemlidir. İnşaat planları ve detayları hakkında detaylı inceleme ve bilgilendirmeden başlayarak, imalatı yapılacak profillerin paketlenmesine , hatta TIR’lara nasıl yükleneceğine kadar her aşama göz önünde bulundurularak, fizibilite , plan , proje ve uygulama aşamalarına geçilir. Burada biraz detaya inersek, mikserlemeden, hammadde formulasyonuna kadar , beyaz profilin rengine karar verilmesine kadar yol alınarak mutlu sona ulaşılır.

daha fazlası